כמה שכר אתה רוצה

אנו רואים מועמדים רבים מאוד שנופלים בשלב השאלה הזהה. מהן ציפיות השכר שלך. 
מועמדים רבים קובעים את השכר לפי אחת מהאפשרויות הבאות.
כמה שהם חושבים שמגיע להם שכמובן לא קשור למחיר השוק. טבלאות שכר באינטרנט אשר באופן מסורתי מוטות כלפי מעלה והן שונות מטבלאות השכר המדויקות שחברות רוכשות בכסף רב. סכומים ששמעו שקולגות שלהם מרוויחים אשר שוב פעמים רבות הסכומים שנאמרים לא מדויקים וכמעט תמיד גבוהים מהמציאות. דרך נוספת לבקשת שכר היא לפי המחשבה שאם עוברים מקום עבודה אז המעבר אמור להיות קשור לעליית השכר הנוכחי באחוז שרירותי מסוים או לשמירת השכר הקיים. אומנם שכר נוכחי מהווה פרמטר בשיקולי המעסיק אבל זה אינו הפרמטר העיקרי אצל חברות ובדרך כלל התייחסות לשכר נוכחי מכניס יותר רעש מאשר עוזר.
הפרמטר העיקרי הקובע שכר הוא מחיר השוק והתנאים של המנהל הישיר. מחיר השוק קשור להיצע וביקוש ולהשפעות גלובליות. האמירה שישראלים טובים בהרבה ממהנדסים הודים או סינים לא עומדת תמיד במבחן המציאות. בשבועיים האחרונים שתי חברות הייטק צפוניות משמעותיות סגרו פעילויות לטובת מהנדסים זולים במזרח הרחוק.
לכל תפקיד יש טווח שכר שמוגדר לו. כתלות במיצוב השכר שכל חברה קובעת. לכל תפקיד ורמת מקצועית יש עקומה נורמלית של התפלגות השכר בין החברות. כל מעסיק מחליט היכן הוא רוצה למצב את החברה שלו על העקומה. זה לא ריאלי לבקש בחברת א.ב. הייטק ובניו את אותו שכר שנבקש בגוגל. אבל מצד שני יהיה יותר קשה להתקבל לעבודה בגוגל.
אז מי יודע איך קובעים את השכר שצריך לבקש. פשוט מאד. שואלים אותנו. אנחנו לא ניתן תשובה מספרית מדוייקת. כי לשני הצדדים מעסיק ועובד יש טווח משחק. אבל ניתן את המידע הריאלי ביותר כדי למנוע בזבוז זמן לשני הצדדים. פורסם ב – 2011.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *