עולם חדש מופלא

בטמבוריה שבה אני קונה, בעל הבית מרוצה. בשנת הקורונה ישנה עליה של 50% בתנועת הלקוחות והשיפוצניקים. נראה שכאשר עובדים מהבית, גם דואגים יותר לתחזוק הבית ופחות לקניות בגדים ובילויים. בנוסף, הכבישים פחות עמוסים ורואים יותר אנשים עושים ספורט. הכל דבש ? תלוי את מי שואלים. חברות התעופה הקורסות, בתי הקזינו של שלדון אדלסון שדיווחו על 97% ירידה בהכנסות הרבעון, הפסיכולוגים שמטפלים בדכאונות של האנשים הסגורים בבית או בתי תוכנה המוכרים  תוכנות מעקב על עובדים.

ישנם צעירים שגרים בדירות שותפים, שצריכים לעבוד מהמיטה בחדר השינה וחסר להם המפגש החברתי במקום העבודה. הורים לילדים צעירים מתרגלים חלוקת-קשב בזמן שיחות הועידה. מנהלים מתגעגעים להתייעצויות המהירות של המפתחים שמציצים בפתח החדר, במקום לחכות עד שעת שיחת הזום כדי לפתור בעיות. חשבנו שדיונים מעייפים, יש הטוענים ששיחות זום סוחטות הרבה יותר אנרגיה ומומחים שונים מיד משחררים מחקרים על התנהגות המוח האנושי בזמן שיחות ועידה וסמפטומים של הרעלת-זום.

האם קומות המשרדים יתמלאו מחדש ? האם דמי השכירות למשרדים יחזרו לרמות של שנת 2019 ויחזירו את הבידול בין עבודה לבית. זהו תחום שיחד עם שעות העבודה נהיה מטושטש. לפי צוקרברג, רק 20% מעובדי פייסבוק מתלהבים מהסידור של עבודה מהבית, אבל התכנון של החברה הוא שתוך עשור מחצית מהעובדים יהיו בבית. כנראה שהטרנד הבא בבניה, יהיה של בתים עם שני חדרי משרד ובאיקאה ימכרו חדרי עבודה שמתקפלים בערב לחדרי שינה.

ולמי שמתגעגע, האתר בקישור נותן אפשרות לשמוע וגם לכוון את הרעשים של המשרד.
https://soundofcolleagues.com/#

פורסם ב- 2020


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *